Produkcja filmów wymaga często od twórców i aktorów niecodziennych zachować i rozwiązań. Bywa, że produkcja, którą znamy na pamięć kryje masę podprogowych przekazów, bądź smaczków które trudno dostrzec. Niemal każde dzieło filmowe posiada coś, z czego widz nie zdaje sobie sprawy, pomimo tego, że oglądał dany film wiele razy.

Oto kilka z wielu ciekawostek dotyczących produkcji filmowych, które zna prawie każdy fan kina:

• Titanic – koszt produkcji filmu przerósł wartość oryginalnego statku Titanic.

• Rocky – Sylvester Stallone był tak biedny, że sprzedał swojego psa za 50 dolarów. Napisał scenarisuz do pierwszej części Rocky’ego, lecz procudent nie chciał się zgodzić na jego angaż do roli głównej i zaproponował mu odkupienie scenariusza za 340 tysięcy dolarów. Stallone bez wahania odmówił. Dzięki temu, że był nieugięty udało mu się wejść na filmową scenę i zarobić miliony… a swojego czworonoga odzyskał za 3000 dolarów.

• Ojciec chrzestny – w produkcji nie padło ani jedno słowo „mafia”. Prawdziwi gangsterzy zabronili twórcom używać tego terminu.

• Paranormal Activity – film zarobił przeszło 100 milionów dolarów, co można nazwać ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę to, że kosztował około 15 tysięcy dolarów.

• Przeminęło z wiatrem – gdyby nie zmiana wartości walut, film okazałby się najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Zarobiłby około 3,5 miliarda dolarów na dzisiejsze warunki.