Telewizja HBO została założona w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku, jako płatna telewizja. Na tle konkurencji telewizja ta wyróżniała się ofertą, w której można było znaleźć stosunkowo nowe filmy i seriale z największych wytwórni. Z czasem HBO zaczęło inwestować w swoje własne marki, w których największa to Gra o Tron.

Platforma VOD od HBO

W dobie popularności serwisów VOD, właściciele HBO postanowili, na żądanie, uruchomić swoja własną platformę telewizji. Tak w 2011 roku powstał jeden z największych serwisów tego typu na świecie – HBO GO.

Za sukcesem HBO GO stoi przede wszystkim popularność samej marki. Telewizja HBO wypracowała sobie zaufanie klientów, co do jakości oferty, gdyż od zawsze uchodziła za najbardziej ekskluzywną, również ze względu na dużą liczbę licencji na filmy z najwyższej półki.

Abonenci, płacąc jedynie 19,99 zł, dostają mnóstwo filmów i seriali, dostępnych na nawet pięciu urządzeniach. Dotychczas wypożyczenie jednego filmu za pośrednictwem VOD kosztowało więcej niż miesięczny koszt użytkowania platformy HBO.

Najpopularniejszym na świecie, dostępnym wyłącznie na platformie HBO GO serialem jest Gra o Tron. W tej chwili jest to najpopularniejszy serial na świecie, który wielokrotnie przebił założone przez twórców oczekiwania. To głównie tej serii przypisuje się prawdziwy boom na seriale, który rozpoczął się po sukcesie adaptacji sagi George’a R. R. Martina.