Niektórzy uwielbiają horrory, inni komedie a jeszcze inni lubią po prostu dobrze… popłakać.

Istnieje mnóstwo filmów, których twórcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, mających ochotę na łzawe historie. Można zasmucić swój wieczór tragedią opartą na prawdziwej historii, wzruszającą komedią romantyczną, dramatem, smutną historią pieska lub jeszcze innym gatunkiem filmowym. Oczywiście warto na taki seans zaopatrzyć się w stertę chusteczek higienicznych.

Wyciskacze łez wszech czasów

Król Lew (1994)

Tak, to jest film animowany. Tak, rozczuli nawet największego twardziela.

Jest to 32-gi pełnometrażowy film ze studia Disneya. Młody lew Simba próbuje odzyskać swój prawowity tron Lwiej Ziemi, napotykając na drodze rozmaite przeszkody. Znakomitą oprawę muzyczną zawdzięczamy talentom Eltona Johna i Hansa Zimmera, którzy zostali nagrodzeni dwoma Oscarami.

Titanic (1997)

James Cameron postarał się, żeby film zapadł wszystkim w pamięć.

Film oparty na prawdziwej katastrofie statku pasażerskiego Titanic w 1912 roku. Historię w filmie poznajemy dzięki wspomnieniom Rose (Kate Winslet), która kwietniowego poranka wsiada ze swoją matką oraz narzeczonym na pokład luksusowego statku. Spotyka tam Jacka (Leonardo DiCaprio), biednego, ale niezwykle utalentowanego rysownika, z którym się zaprzyjaźnia… Więcej trzeba zobaczyć samemu. Produkcja nie bez powodu zdobyła aż 11 Oscarów, w tym najważniejszą – za najlepszy film.

Uwierz w Ducha (1990)

Jeszcze nigdy garncarstwo nie było takie seksowne.

Sam (Patrick Swayze) zostaje zastrzelony na samym początku filmu, co zostawia widza ze złamanym sercem na kolejne dwie godziny. Jego żona Molly (Demi Moore) próbuje żyć dalej, nie wiedząc, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Wtedy pojawia się ekscentryczna spirytystka Oda Mae Brown (Whoopi Goldberg), z którą duc Sama nawiązał kontakt. Obowiązkowa pozycja na liście filmów do obejrzenia.

P.S. Kocham cię (2007)

Łamie serce na milion kawałków.

Kiedy Gerry (Gerard Butler) umiera, życie Holly (Hilary Swank) wywraca się do góry nogami. Jednak w swoje 30-te urodziny zaczyna dostawać listy od swojego zmarłego męża. Wszystkie listy kończą się zdaniem: „P.S. Kocham Cię.” Film warty poświęcenia mu wieczoru.

Przygoda na Antarktydzie (2006)

Nagle masz potrzebę przytulić swojego zwierzaka.

Jerry Shephard (Paul Walker) w wyniku niezapowiedzianej zmiany pogody musi zostawić na Antarktydzie swoje psy zaprzęgowe. Wierzy, że za kilka dni po nie wróci. Niestety tragiczne warunki pogodowe mu to uniemożliwiają. Resztę opowieści trzeba po prostu obejrzeć i na spokojnie „przepłakać”. Historia została bardzo ciepło przyjęta i zdobyła uznanie krytyków. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, zachwyci każdego miłośnika zwierząt i nie tylko.